Bademcik Ameliyatı 4 Gün Riskleri ve Sonrası
15 Mayıs 2024

Bademcik Ameliyatı 4 Gün Riskleri ve Sonrası

Bademcik ameliyatı 4 gün, Bademcik bütün insanlarda bulunan bir organdır. Bu bademciğin birçok görevleri bulunmaktadır. Bazen bu bademcikler hastalanır. Bu hastalıklar zaman içerisinde geri düzelir düzelmeyen bademcikler için en yakın uzmanlardan yardım alabilirsiniz. Eğer uzmanlar bademciğinizin alınmasını istiyorsa bu sizin iyiliğiniz içidir ve bademcik ameliyatı olmalısınız.

Bademcik ameliyatı sonrası 4 gün boyunca kişi iyileşemez. Yani kişiye iyi bakılmalıdır. Bademcik ameliyatından hemen sonra kişi sık sık ateşlenebilir. Ateşlendiği dondurma yiyince ateşi düşer. Kişi ameliyat olduktan hemen sonra konuşması kesinlikle yasaktır. Bademcik ameliyatı olduktan en az 3-4 saat sonra konuşabilir. Ancak daha iyi olmasını istiyorsanız bu saati arttırabilirsiniz.

Bademcik ameliyatı olan kişi 4 gün boyunca sıvı yiyecekler yemesi önerilir aksi taktirde size zarar verir. Örneğin boğaz ağrısı, boğaz kanaması yani kan kokusu gelmesi. Bademcik kişinin sağlığı için alınır ancak bunun zararları da vardır. Örneğin ağzımızdan giren mikrop hemen midemize gider. Bademcik ameliyatı olan kişi 4 gün boyunca iyi bakılmalı soğuğa çıkmamalı. Çok soğuk yiyecekler çok sıcak yiyecekler veya içecekler yememelidir.

Bademcik ameliyatı 4 gün çok sıcak almaması dahilinde ılık yani oda sıcaklığında süt, ayran, puding, çorba gibi yiyecekler veya içecekler içilmelidir ya da yiyemeyeceği yemek yani katı gıdaları ezerek yedirebilirsiniz. Bunun bir zararı olmayacaktır. Kişi yavaş yavaş ilerleyerek geri katı gıdaları 10 gün içerisinde yemeye alışır.

Bademcik Ameliyatı 4 Gün Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Güncel

Büyük Bademcik Tedavisi

Büyük Bademcik Tedavisi

Güncel

3 Yaş Bademcik Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

3 Yaş Bademcik Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Bademcik Ameliyatı Sonrası Ağız Kokusu

Bademcik Ameliyatı Sonrası Ağız Kokusu