Bademcik İltihabı Doğal Tedavi
15 Mayıs 2024

Bademcik İltihabı Doğal Tedavi

Bademcik iltihabı doğal tedavi; yöntemleri ile de tedavi edilebilir. Günümüzde tıp biliminin ilerlemesinin yanı sıra alternatif tıp bilimi de ilerleme kaydetmiştir. Ayrıca modern çağda bu gelişmelere paralel olarak alternatif tıp ilimine olan güven de artmıştır. Bademcik iltihabı pek çok nedene bağlı olarak gelişebilen ve özellikle çocuklarda çok sık karşılaşılan olağan bir sağlık sorunudur. Hastalığın tedavi için teşhisin konulması çok basittir. Bademcik iltihabı için genellikle antibiyotik veya damar yoluyla kullanılan ilaçlar tavsiye edilir. Fakat bu olmazsa olmaz tedavi yöntemlerinin yanı sıra evde uygulanacak basit yöntemlere iyileşmenin hızlandırılması ve vücudun güç kazanması için doğal tedavi yöntemlerine de başvurulabilir. Ancak unutmamak gerekir ki doğal tedavi yöntemleri iltihabın kurutulması açısından tek başına yeterli olamayacağından mutlaka tıbbi yardım alınması gerekir.

Bademcik iltihabı doğal tedavi yöntemleri nelerdir?
  • Bademcik iltihabı yaşayan bireylerin en ciddi yakınması yutkunma güçlüğü ve hissedilen ağrıdır. Bu nedenle de bu kişiler başta beslenme olmak üzere pek çok şeyi yaparken zorluk yaşarlar. Bu yüzden yapılabilecek en önemli şey boğazın sürekli nemli tutulmasıdır. Boğazın yumuşatılması hastayı rahatlatır. Evde hazırlayacağınız ıhlamur, kuşburnu, tarçın, karabiber ve zencefilli çayı günde 3-4 fincan içebilirsiniz. Bu tarz çayların sıcak değil soğuk olarak içilmesi gerekir. Sıcaklık daha fazla tahrişe neden olur.
  • Yine sütü ısıtın ve içerisine yarım çay kaşığı tereyağı ile bir çay kaşığı toz karabiberi atın. Elde edilen sütü sıcağa yakın şekilde ve soğumasına fırsat vermeden hemen için. Üzerine hemen yatıp terleyin.
  • Kara turp solunum yolu hastalıkları için çok faydalıdır. Kara turpu rendeleyin. Bir bezin içine serin. Daha sonra boğazına sararak yaklaşık 15 dakika bekletin. Bu sürede yanma hissetmeye başlayabilirsiniz. Yanmadan itibaren 2 dakika daha bekletip çıkartın.

Bademcik İltihabı Doğal Tedavi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Bademcik Düşmesi Tedavi Süreci

Bademcik Düşmesi Tedavi Süreci

Bademcik Bezesi Tedavisi

Bademcik Bezesi Tedavisi

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bademcik İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Bademcik İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Bademcik İltihabı Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Bademcik İltihabı Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Bademcik Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Bademcik Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Bademcik Ameliyatından Sonra

Bademcik Ameliyatından Sonra

Bademciğe Ne İyi Gelir?

Bademciğe Ne İyi Gelir?